توییتر
گوگل پلاس
فیسبوک
تلگرام
پینتراست

وبلاگ

صفحه اصلی  /  مقالات آموزشی   /  ایده های یافتن کسب و کار جدید
ایده های یافتن کسب و کار جدید 

ایده های یافتن کسب و کار جدید

ایده های یافتن کسب و کار جدید

 

یکی از نگرانی‌های ابتدایی افراد برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نبود ایده برای شروع است. شما با یک ایده کسب و کار اینترنتی می‌توانید اولین قد‌م‌ها را برای راه‌اندازی کسب و کار بردارید. ایده و طرح برای شروع مهم است و اگر بتوانید خوب روی آن تمرکز کنید، می‌توانید یک ایده کسب و کار جدید و پردرآمد خلق کنید.

یک ایده خوب و جدید می‌تواند یک کسب و کار عالی و پر درآمد برای شما خلق کند. پیاده سازی یک ایده خوب و جدید نیز یکی از شرایط موفق شدن در کسب و کار است.

در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم تا یک ایده جدید را طراحی و پیاده سازی نمایید‌.

خواندن این مقاله شاید برای شما جالب باشد : آشنایی با اختیار معامله

نیازهای جامعه را بررسی کنید

قبل از این که دست به کار شوید و شروع به تجارت کنید، بهتر است بدانید مردم به چه چیزهایی بیش تر نیاز دارند؛ چراکه معمولا ایده‌ها بر اساس نیازها شکل می‌گیرند و تبدیل به یک فرصت یا کسب و کار موفق می‌شود.

 

روش دیگری برای رونق کسب و کار این است که ایده‌ها در مسیر تحول و پیشرفت فناوری و جامعه قرار گیرد‌.

 

به عنوان یک نمونه می‌توان به سفارش گیری از طریق تلفن در قدیم اشاره کرد. در سال‌های پیش افراد برای خرید و سفارش محصولات از طریق تلفن اقدام می‌کردند.

 

امروزه دیگر این روش استفاده نمی شود بلکه با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش اینترنت و گوشی‌های هوشمند شیوه سفارش و خرید نیز تغییر کرده است.

 

در حال حاضر بسیاری از خدمات از طریق اینترنت ارائه می‌شود؛ بنابرابن برای این که کسب و کار موفقی داشته باشیم و با دیگران رقابت کنیم، ما نیز باید از این ابزارها با توجه به پیشرفت تکنولوژی استفاده کنیم و پیوسته در مسیر پیشرفت تکنولوژی حرکت نماییم.

خواندن این مقاله شاید برای شما جالب باشد : آشنایی با سود عملیاتی و غیر عملیاتی

از خود بپرسید “پس از این چه چیزی در پی خواهد آمد؟”

ایده های موفق کسب و کار اغلب بعد از گذر از پیچ اولیه در نظر می آیند. سرجیو مونسالو (Sergio Monsalve) که یکی از شرکای یک شرکت سرمایه گذاری در کالیفرنیا می باشد اعتقاد دارد که همیشه باید به روند ها و تکنولوژی های موجود در افق دور دست بیاندیشید و اینکه شما در آن دوره چگونه باید عمل کنید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. او پیشنهاد می کند که به عنوان مثال در حین اندیشیدن به نوآوریهای مرتبط با اتاق نشیمن و و سیستم های سرگرمی منزل در این دوره که شرکتهایی مثل اپل در حال توسعه و تکامل تکنولوژی های جدید مرتبط با تلویزیون می باشند

نیاز وب فارسی

خب این مورد به‌صورت غیر مستقیم دوباره به نیاز مردم مربوط می‌شود. بالاخره این مردم هستند که در وب‌ فارسی به دنبال سایت‌ها و مقالات می‌گردند. اما یک مورد را می‌خواستم در این مقاله به شما بگویم. شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند وب فارسی فقیر است. دلیل هم آن وجود سایت‌هایی با محتوا سطح پایین و پورتال‌هایی است که فقط قصد جذب ترافیک بیشتر دارند. در ایران و به‌صورت در بیشتر کشورهای دنیا، محتوای تخصصی در اینترنت وجود ندارد و در ایران بیشتر! سایت‌های محتوایی و آموزشی در ایران بیشتر در مورد موضوعات کلی فعالیت می‌کنند و کمتر دیده شده که به یک موضوع خاص و تخصصی بپردازند.

 

برای مثال در علوم تخصصی مانند اقتصاد، پزشکی و رشته‌های آن، حقوق و.. بسیاری دیگری از رشته‌های تخصصی، در وب فارسی و اینترنت وب‌سایت معتبری وجود ندارد. معتبر بودن از آن جهت است که یک فرد که خودش در آن کار متخصص باشد، پشت آن سایت مشغول باشد و فعالیت کند. مقالات مفید و مستند که به‌توان به آن‌ها ارجاع داد، در وب‌سایت‌های ایرانی بسیار کم است. البته هر روز بهتر از دیروز است و واقعا کسانی هستند که با این دغدغه در حال فعالیت هستند.

مشکل سرویس‌های فعلی را رفع کنید

افراد خلاق هنگامی که با سرویس‌های مشکل دار مواجه می‌شوند از آن به عنوان یک فرصت عالی استفاده می‌کنند و با رفع نقص آن یک سرویس بهتری ارائه می‌دهند.

 

دقت کنید این نواقص باید به گونه‌ای بزرگ و مهم باشند که مشتریان را ترغیب کنند به سمت سرویس شما جذب شوند.

 

در واقع لازم نیست همواره یک ایده جدید داشته باشید؛ کافی است ایرادات موجود در کسب و کارهای فعلی را برطرف کنید؛ به همین سادگی!

خواندن این مقاله شاید برای شما حالب باشد : آشنایی با بازار خرسی و گاوی

چند طرح و ایده را ترکیب کنید

با ترکیب چند ایده از سرویس‌ها و کنار هم چیدن نقاط قوت هر کدام از آن‌ها می‌توانید به یک ایده جذاب و فوق العاده‌ای دست یابید.

 

در این کار با ترکیب این خدمات می‌توانید یک سرویس جدیدی ارائه دهید. در برخی مواقع جدا کردن یک سرویس از مجموعه سرویس ارائه شده توسط یک کسب و کار نیز می تواند ایده خوبی برای ایجاد کسب و کار باشد.

 

بر روی یک موضوع خاص متمرکز شوید

کار کردن بر روی یک موضوع در برندسازی به شما کمک می‌کند. علاوه بر این باعث جذب مشتریان مخصوص به خود می‌شوید.

 

دیجی کالا با تمام قدرت خود، با اختصاصی کردن فروش پوشاک، استارتاپ دیجی استایل را راه اندازی کرد که به سمت موفقیت پیش می رود. برندسازی و بهینه سازی این گونه سایت‌ها نسبت به سایت‌هایی که در چند زمینه فعالیت می‌کنند راحت تر است.

تمرکز بر روی گروه‌های سنی و جنسی

یکی از بهترین راه‌های برای پیدا کردن ایده کسب و کار اینترنتی دوباره به همان مسئله اختصاصی کار کردن بر می‌گردد که در قسمت قبل توضیح داده شد. یکی دیگر از روش‌های اختصاصی کار کردن، می‌تواند ربطی به موضوع‌کاری نداشته باشد، بلکه هدف‌گذاری شما مربوط به گروه سنی و یا جنسی خاص باشد. اگر شما یک سرویس که به صورت عمومی وجود دارد را برای مثال، مختص کودکان بهینه کنید و آن را به مردم پیشنهاد دهید که می‌توانید برای فرزندانتان از آن استفاده کنید، قعطا نتیجه‌بخش است.

در همه جای دنیا به‌خصوص در ایران که سیستم درست حسابی «رده بندی سنی» نداریم و همه‌چیز در اینترنت برای همه سنین درنظر گرفته می‌شود، ارائه این دست از سرویس‌ها می‌تواند بسیار مهم باشد. برای مثال یوتیوب چندین سال پیش سرویس YouTube Kids را معرفی کرد که ویدیوهایی مختص کودکان در آن وجود داشت. بعد از استقبال فراوان والدین از این سرویس، آپارات در ایران این سرویس را برای خود راه‌اندازی کرد.

برای دریافت بهترین سیگنال بورس با شماره درج شده در سایت در تماس باشید

تنها کودکان نیستند که می‌توانید آن‌ها درنظر بگیرید. برای مثال بیایید و افراد خانه‌دار را هدف قرار دهید. و یا تنها سایتی برای معلم‌ها و یا مدیران شرکت‌ها راه‌اندازی کنید. در این مدل از کسب و کار می‌توانید در راستای رشد مهارت‌های فردی این افراد فعالیت کنید.

برای مثال شما با هدف قرار دادن جامعه مدیران شرکت‌ها می‌توانید، بسیاری از تکنیک‌های مدیریت زمان، برنامه‌ریزی، توسعه کسب و کار و… را آموزش دهید. این مورد در دسته‌ ایده‌های آموزشی قرار می‌گیرد و همیشه موضوعات آموزشی طرفدار داشته‌اند و در ادامه هم افراد به آن نیاز پیدا خواهند کرد.

 

علاوه بر کودکان که واقعا برایشان محتوای کمی در اینترنت وجود دارد، سالمندان نیز وضعیت مشابهی دارند. ارائه سرویس به سالمندان مخصوصا در ایران که میانگین سنی بالای ۳۰ سال است، می‌تواند در آینده بسیار موئر باشد. اگر به‌فکر یک کسب و کار بلند مدت هستید و همچنین دید و نظر آینده‌نگری دارید، این مورد بسیار می‌تواند برای شما مفید باشد. همان‌طور که مطرح شد ما در کشوری زندگی می‌کنیم که میانگین سنی افراد جامعه بالای سی سال است و این مورد می‌تواند خودش یک طرح و ایده برای کسب و کار باشد.

ارائه خدمات و یا حتی تولید کردن محتوای آموزشی در مورد میان‌سالان و سالمندان می‌تواند برای شما نه‌تنها در آینده، بلکه همین امروز هم موثر باشد.

 

 

 

 

ارسال نظر